Nasze usługi elektryczne
Montaż instalacji elektrycznych w nowych budynkach
W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo i funkcjonalność instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych i biurowych są bardzo ważne. Nowe budynki wymagają solidnej i niezawodnej instalacji, która zapewni ich mieszkańcom bezpieczeństwo i wygodę. W poniższym tekście zostały opisane po krótce etapy, montażu instalacji elektrycznej w nowych budynkach, aby zapewnić najwyższe standardy bezpieczeństwa i funkcjonalności.
1. Planowanie instalacji elektrycznej
Przed rozpoczęciem prac związanych z montażem instalacji elektrycznej, w nowych budynkach obowiązkowo należy przeprowadzić rozmowę z inwestorem w miejscu prac. Podczas spotkania należy ustalić m.in dokładne lokalizacje gniazdek elektrycznych lamp, łączników itp. Konieczne jest określenie, miejsca gdzie będą się znajdować urządzenia elektryczne przyłączone na stałe lub o znacznym zapotrzebowaniu na energie elektryczną.
Planowanie instalacji elektrycznej powinno być przeprowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności w tym zakresie.
2. Wybór potrzebnych materiałów.
Zalecane jest stosować materiały renomowanych producentów, którzy testują swoje produkty. Wszystkie wyniki są udokumentowane, i oparte na odpowiednich certyfikatach. Takie podejście do wyboru materiałów elektrycznych zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo dla użytkownika jak poprawnego funkcjonowania instalacji elektrycznej
3. Rozprowadzenie przewodów elektrycznych
Przewody elektryczne powinny być prowadzone w linii prostej poziomej lub pionowej. Przy gięciach przewodu nalezy pamiętać o parametrze takim jak maksymalny promień gięcia. Przewody instalacji elektrycznej powinno się układać w odpowiedniej odległości od krawędzi okien i drzwi zgodnie z poniższym rysunkiem. Przewody mogą byc montowane na ścianie, lub w wykonach bruzdach, przy czym trzeba pamiętać, że koszt wykonania takiej instalacji będzie znacznie droższy.
4. Montaż rozdzielnicy
Rozdzielnica elektryczna jest miejscem do, którego zostają doprowadzone wszystkie obwody elektryczne. To w niej znajdują sie bezpieczniki, wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicowo prądowe, ograniczniki przepięć, zasilacze i wiele innych elementów. Po określeniu miejsca jej montażu należy przykręcić ją natynkowo lub wykonać otwór i osadzić ją w ścianie.
5. Montaż gniazdek i przełączników
Montaż gniazdek i przełączników wymaga dokładnego określenia ich położenia i umieszczenia w odpowiednich miejscach. Warto zwrócić uwagę na ich ilość i rozlokowanie, aby zapewnić wygodny dostęp do zasilania w każdym pomieszczeniu.
6. Montaż oświetlenia
Końcowym etapem jest podłączenie i montaż wszystkich lamp.
Pragniemy podkreślić, że wszystkie prace elektryczne powinny być wykonywane przez specjalistów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, umiejętności oraz stosowne uprawnienia elektryczne. W tym celu serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.
Zapraszamy do nawiązania kontaktu z nami.
Pracujemy od poniedziałku do soboty, w godzinach od 7:00 do 19:00. W przypadku nagłych sytuacji jesteśmy dostępni całą dobę. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz.